Αυτήν την δύσκολη εποχή είναι σημαντικό για όλους μας να μείνουμε σπίτι ώστε να βοηθήσουμε αυτούς που κινδυνεύουν περισσότερο. Γι’ αυτό με τόσες πολλές ώρες πλέον στο σπίτι πρέπει να παραμείνουμε και δημιουργικοί ώστε να αξιοποιήσουμε το χρόνο μας καλύτερα!
In this difficult time that we all live it’s crucial for all of us to stay home as much as possible. So, with so many spare time is important to continue to be creative!
Μετά την τιμή που μου έκανε η Prima Marketing και το Redesign with Prima να γίνω Brand Ambassador των προϊόντων τους ήθελα να δημιουργήσω ένα πασχαλινό αυγό με τα αγαπημένα καλούπια τους! Έτσι χρησιμοποίησα το Καλούπι Re-Design Decor Mould, Portico Scroll 1 σε μπαρόκ στυλ που αγαπώ ιδιαίτερα. Το καλούπι το γέμισα με τον εξαιρετικό Πηλό Redesign Air Dry Modeling Material
After the great honor by Prima Marketing and Redesign with Prima to become their Brand Ambassador I wanted to create an easter egg with their unique moulds. I chose Re-Design Decor Mould, Portico Scroll 1 that I really love for its baroque style. I filled the mould with Redesign Air Dry Modeling Material
Στη συνέχεια χρωμάτισα την επιφάνεια δημιουργώντας τις δικές μου αποχρώσεις από τα ακρυλικά χρώματα και χρώματα κιμωλίας της Pentart, ενώ δημιούργησα σκιάσεις με το Lasur Gel της Pentart που είναι ιδανικό για glazing.
I colored the whole surface by creating my own color with Acrylics and Chalk Paints by Pentart. After that I created shades with Lasur Gel by Pentart, which is perfect for glazing!
Μείνετε σπίτι, μείνετε δημιουργικοί και μαζί θα τα περάσουμε όλα!
Καλές δημιουργίες, Μάγια
Stay home, stay creative and together we will go through the difficulties!
Maja
Πες μας το σχόλιο σου